KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213386
nr 1221 3386
Baldomero Fahlström
(1870-1913), Sverige
Oljemålning, Valdemar Fahlström. Porträtt. Signerad, daterad 1902. Olja på duk, 110x78 cm
Fredrik Waldemar (Baldomero) Fahlström, svensk bildkonstnär född 1870, död 1913 .
måndag 3 december 2018
kl 20:36:24
Baldomero Fahlström
Läs mer om Baldomero Fahlström